Přejít na obsah stránky

Zkontrolovat vodoměry se rozhodně v těchto dnech vyplatí všem vlastníkům nemovitostí. Pokud nejsou dostatečně zabezpečené proti mrazu, mohou se v nadcházejícím zimním období poškodit. Pokud vodoměr zamrzne, znamená to pro majitele nemovitosti minimálně zbytečné výdaje za jeho výměnu, v horším případě i škody způsobené nekontrolovaným únikem vody. To platí zejména pro rekreační chaty a chalupy, kam majitelé v zimě jezdí jen jednou za čas a problém tak nemusí odhalit včas.

Loni vyměňovali vodohospodáři v našem regionu stovky zamrzlých vodoměrů. Přitom stačí zařízení včas jednoduchým způsobem zabezpečit. Sklepní okna a vodoměrné šachty je potřeba dobře uzavřít, vodoměr pak obalit nepromrzajícím materiálem, například polystyrenem. Můžete se také podívat na instruktážní video.

Pokud vodoměr přece jen zamrzne, lidé by se jej neměli snažit rozehřát otevřeným ohněm. Žár totiž poškodí plastové části vodoměru a přístroj po takovém zásahu většinou stejně nefunguje. Aby byla vzniklá škoda co nejmenší, je lepší, když se zákazníci co nejdříve obrátí na nejbližší povozní středisko společnosti Vodovody a kanalizace Beroun. K dispozici je jim také linka 800 100 663.

Přejít na navigaci