Přejít na obsah stránky

Jaká je kvalita pitné vody v ČR?

V poslední době se objevily zprávy o tom, že se zhoršuje kvalita pitné vody. Autorem těchto prohlášení je ředitel Ústavu hydrodynamiky Akademie věd ČR. Proti těmto tvrzením se tvrdě postavil Státní zdravotní ústav, který kvalitu vody pečlivě sleduje.

Středočeští starostové debatovali o pitné vodě

Zásobování pitnou vodou v kontextu (nejen) klimatických změn. Tak se jmenovala konference pořádaná Středočeským inovačním centrem, na které se s odborníky na vodu v krajině a pitnou vodu sešli starostové obcí středních Čech.

Berounští středoškoláci druzí v republikovém kole DOODPADU

Známe vítěze III. ročníku soutěže DOODPADU! Letos porota posuzovala rekordní tři desítky odevzdaných prací. Úkolem soutěžících bylo tentokrát vymyslet společenskou deskovou, karetní hru, případně herní aplikaci na téma „Co do kanalizace nepatří“. Velké finále se uskutečnilo 17. dubna.

Zavřené zákaznické centrum v Berouně

Vážení zákazníci, dne 3. 5. 2019 (pátek), bude zákaznické centrum v sídle společnosti v Berouně Závodí, Mostníkovská 255 pro všechny naše zákazníky zavřené z důvodu přerušené dodávky elektrického proudu. V důsledku tohoto přerušení není možné poskytovat údaje týkající se fakturace a smluvních vztahů. Dispečink společnosti bude přijímat případná hlášení o poruchách. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Napouštění bazénů v nadcházející sezóně

V souvislosti s nadcházející letní sezónou přichází společnost Vodovody a kanalizace Beroun s upozorněním na možnost poklesu tlaku vody ve veřejné vodovodní síti.

Regionální kolo soutěže DOODPADU má své vítěze

Co do kanalizace nepatří, aneb To fakt nevyčistíš! Soutěž pro středoškoláky měla letos již třetí pokračování. Soutěžící dostali za úkol vymyslet společenskou hru nebo třeba mobilní aplikaci, která by nejen bavila hráče, ale naučila zároveň, jak zacházet s odpadem.

Chytré vodoměry pomohou zajistit plynulý provoz

Vodohospodáři z VAK Beroun již několik let instalují na přípojky tzv. chytré vodoměry. Tyto vodoměry kromě běžného záznamu spotřeby umožňují přenášet údaje o maximálních odběrech, o odběrech za krátké časové období např. 15 min nebo o neoprávněné manipulaci a zpětném průtoku přes vodoměr.

Úprava podmínek ke smlouvě

Od dubna vstoupí v platnost aktualizované Podmínky ke smlouvě o dodávce vody a o odvádění odpadních vod.

Silné mrazy nesvědčí vodoměrům

Zkontrolovat vodoměry se rozhodně v těchto dnech vyplatí všem vlastníkům nemovitostí. Pokud nejsou dostatečně zabezpečené proti mrazu, mohou se v nadcházejícím zimním období poškodit. Pokud vodoměr zamrzne, znamená to pro majitele nemovitosti minimálně zbytečné výdaje za jeho výměnu, v horším případě i škody způsobené nekontrolovaným únikem vody. To platí zejména pro rekreační chaty a chalupy, kam majitelé v zimě jezdí jen jednou za čas a problém tak nemusí odhalit včas.

S projektem DOODPADU soutěží studenti o 50 tisíc korun na ples

Než to spláchneš do odpadu, popřemýšlej o dopadu! Tak zní slogan vítězné grafiky posledního ročníku soutěže DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří. Další příležitost vyhrát až padesát tisíc korun na maturitní ples mají studenti středních škol a gymnázií právě teď.

Přejít na navigaci